Domowa instalacja wodno-kanalizacyjna, gwarantuje niezbędny komfort konsumentom, każdego dnia. Profesjonalnie zbudowana nie zatyka się, nie hałasuje oraz nie emituje przykrych zapachów. Tradycyjna instalacja składa się z systemu kanałów rurowych oraz osprzętu, czyli: łączników, kanałów spustowych, zaworów i wodomierzy, które służą do przekazywania wody oraz oddawania powstałych w wyniku eksploatowania ścieków.
Do zespołu włącza się również urządzenia dodatkowe, takie jak syfon, rewizja, wywiewka wentylacyjna, wpust podłogowy itp. Wykonanie systemu wodno-kanalizacyjnego, który zagwarantuje skuteczny transport cieczy to zadanie wymagające sporego doświadczenia oraz praktyki. Idzie tutaj głównie o wybór właściwych produktów czyli rurek, pomp, i również pozostałych elementów, które powinno się starannie zamontować oraz sprawdzić. Jak doskonale wiemy bez ciepłej oraz czystej wody, a także bez właściwego odprowadzenia jej do kanalizacji, działanie jest niezwykle wymagające. Profesjonalnie zrealizowana instalacja gwarantuje bezawaryjność użytkowania przez co najmniej kilkanaście lat. Na jej wytrzymałość prócz specjalistycznego montażu oraz odpowiednich materiałów, oddziałuje także klasa oddawanej wody i usuwanych ścieków, jak też intensywność jej wykorzystywania.
Pomimo wykorzystywania wielu zabiegów ostrożności wprowadzanych przez posiadaczy instalacji nierzadko zdarzają się nieoczekiwane awarie, które potrafią doprowadzić do zastoju wody w instalacji. W instalacji hydraulicznej najpopularniejszym problemem jest kumulowanie się osadów na ścianach rur, któremu sprzyja ciecz o wysokiej twardości, co z upływem czasu może spowodować wycieki bądź powstanie pełnej niedrożności w kanale. W przypadku instalacji kanalizacyjnej złożonej np. z rurek oraz kształtek żeliwnych, częstymi uszkodzeniami są lokalne wżery korozyjne, które zaleca się zregenerować, uszczelniając osłabione miejsca specjalistycznym wypełniaczem, jednakże w wypadku, kiedy dojdzie do totalnego zapchania rur kanalizacyjnych, szczególnie, jeśli są złożone z niewłaściwym spadkiem najlepiej zdecydować się na remont – zmianę całej instalacji, a nie wyłącznie uszkodzonego odcinka.
Przy wystąpieniu jakiejkolwiek usterki, domownik jak najszybciej powinien podjąć próbę indywidualnego wyeliminowania awarii bądź umówić się z sprawdzonym ekspertem. Polecamy naszą ofertę!