Strona główna Strona głównaWyślij zapytanie Wyślij zapytanie
Polski
Advertisement
Strona główna arrow Aktualności arrow Najczęściej zadawane pytania
Najczęściej zadawane pytania PDF Drukuj Email
 1. Z jakich materiałów wykonywane są syfony, złącza, rury i redukcje AKCES?

  Głównie z polipropylenu - PP, ale stosowany jest także polietylen - PE, i polichlorek winylu - PCV. Korpusy, nakrętki i spusty wykonane są z PP, rurki odpływowe z PE, a sitka z PP. Uszczelki natomiast już niebawem będą wykonywane wyłącznie z elastomu - pochodnej gumy. Warty podkreślenia jest fakt, że w 99% do produkcji stosowany jest wyłącznie czysty polipropylen, a nie regranulat, który może posiadać pewne zanieczyszczenia.

 2. Dlaczego niektórzy producenci syfonów i kształtek dodają do swoich produktów kredę i jakie może mieć to konsekwencje dla użytkownika?

  Aby obniżyć koszty produkcji swoich wyrobów część producentów do polipropylenu dodaje kredę. Pozornie nie ma to wpływu na jakość wyrobu. Jednakże zbyt duża zawartość kredy sprawia, że wyroby stają się bardziej kruche, a przechowywane w niskich temperaturach podczas przeładunków mogą pękać. Ponadto kształtki z zawartością kredy mają raczej matową powierzchnię. Łatwiej osadza się na nich brud i są przez to trudniejsze w utrzymaniu.

 3. Z jakiego materiału są wykonane sitka metalowe?

  Sitka metalowe w syfonach AKCES tłoczone są wyłącznie z najwyższej jakości blachy kwasoodpornej N (chirurgicznej). Konkurencja stosuje na ogół zwykłe sitka nierdzewne, o nieco gorszych właściwościach fizycznych (matowienie i łatwiejsze przywieranie osadu). Rodzaj blachy, z której wykonuje się sitka można sprawdzić w prosty sposób - za pomocą magnesu. Blacha 0H18 N9 jest materiałem, na który nie działa magnes. Natomiast blacha typu 0H17 ma silne właściwości magnetyczne.

 4. Dlaczego powierzchnia nakładek syfonowych AKCES jest tak wysokiej jakości?

  Akces posiada w ofercie trzy rodzaje nakładek: z białego tworzywa ABS, z tworzywa powleczonego wysokiej jakości blachą kwasoodporną i z ABS chromowanego.

   

  Najwyższą jakość powłoki chromowanej uzyskuje się wyłącznie dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu procesowi galwanizacji. Warstwa miedzi, która jest niezbędna do przeprowadzenia galwanizacji w nakładkach AKCES jest wystarczająco gruba, co pozwala na uniknięcie pękania i odpadania warstwy chromowo-niklowej jak w przypadku tańszych nakładek.

 5. Dlaczego syfony z nakładką chromowaną są droższe od tych, które mają trwalszą nakładkę metalową lub biały ABS?

  Różnica w cenie jest pochodną relatywnie drogiego i czasochłonnego procesu galwanizacji. Choć blacha kwasoodporna nie posiada takich samych walorów wizualnych, co nakładka chromowana jest jednak znacznie trwalsza od zwykłej blachy nierdzewnej i tworzywa.

 6. Dlaczego powierzchnia sitka choć wykonana z tej samej stali KO co błyszczące nakładki metalowe AKCES jest matowa?

  Efekt matowego sitka pojawia się w trakcie innego, niezbędnego procesu tłoczenia. Temp.55°, która w tym procesie powstaje zmienia strukturę blachy, co skutkuje jej zmatowieniem. Sitko jednak nadal posiada takie same walory odpornościowe co nakładki metalowe.

 7. Dlaczego w syfonach AKCES w odróżnieniu od większości producentów stosuje się wkręty kwasoodporne zamiast zwykłych rdzewiejących śrub?

  Podczas używania zwykłego syfonu już po kilku latach na śrubie poniżej nakrętki odkłada się znaczna ilość kamienia i zachodzi korozja. W czasie demontażu takiego zwykłego syfonu (wymiana całkowita, wymiana sitka itp.) praktycznie niemożliwe jest wykręcenie śruby, której walcowaty kształt trwale wiąże kamień z nakrętką. Zastosowanie wkrętu o zakończeniu stożkowatym powoduje, że kamień przy próbie wykręcenia samoczynnie odpada nie natrafiając na przeszkodę w postaci nakrętki. Zatem jeśli zajdzie potrzeba demontażu syfonu AKCES potrwa to kilka minut, a nie kilkadziesiąt i nie zajdzie potrzeba cięcia całego syfonu od spodu.

 8. Dlaczego mimo karbowanych ścianek złącza elastyczne COFLEX nie zapychają się, a ich ścianki nawet po kilku latach są co najmniej tak czyste jak ścianki zwykłych gładkich złączy?

  Technolodzy podczas prac badawczych nad złączami COFLEX wykorzystali zjawisko kawitacji znane w mechanice płynów. Polega ono na miejscowym zwiększeniu ciśnienia, które powoduje zaburzanie przepływu. Tradycyjny przepływ laminarny przechodzi w burzliwy. Potocznie nazywa się to wypłukiwaniem lub wyrywaniem.

  W złączach elastycznych COFLEX, a szczególnie w złączach WC zjawisko kawitacji jest pożądane, ponieważ następuje saomooczyszczanie, przepływ jest burzliwy więc zanieczyszczenia odrywane są od ścianek i wyrzucane. Jedyną wadą jest to, że przepływ ten jest głośniejszy, nadal jednak nie jest zauważalny przez mieszkańców. Burzliwy przepływ może powodować ubytki materiału lecz w złączach AKCES to zjawisko nie zachodzi, gdyż zanieczyszczenia są jednocześnie izolatorem materiału "wyrywany" jest jedynie brudny osad.

   

  Opinia na temat zjawiska kawitacji jest raczej taka, że jest to zjawisko niepożądane. Ale w przypadku złączy COFLEX jest zaletą. Warto zatem poznać zasadę kawitacji i wyzbyć się niczym nieuzasadnionych uprzedzeń do złączy COFLEX stosowanych do podłączania misek klozetowych (lęk przed zapchaniem).

 

 

 

Targi ISH 2013, Frankfurt, 12.-16.3.2013

 

 

 

Tutaj nabędziesz nasze produkty
Menu
Strona główna
O nas
Oferta
Aktualności
Dystrybucja
Kariera
Kontakt
Pomocne linki
Najczęściej zadawane pytania
Sieć dystrybutorów krajowych
Produkcja na zlecenie
Katalog produktów
Oferty pracy
Kontakt
Produkty Akces
Syfony zlewozmywakowe
Syfony umywalkowe
Syfony brodzikowe
Syfony wannowe
Złącza elastyczne
Redukcje
Kolanka
Mufy
Króćce
Rury
Trójniki
Kontakt

AKCES Sp. z o.o.
ul. Młyńska 12
89-100 Nakło nad Notecią
tel. +48 52 386 03 48
fax +48 52 385 34 70
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
http: www.akces.naklo.pl
NIP 558-10-01-712
REGON 091146419
ING Oddział w Bydgoszczy
82 1050 1139 1000 0090 3098 8365