Strona główna Strona głównaWyślij zapytanie Wyślij zapytanie
Polski
Advertisement
Strona główna arrow O nas arrow Historia
Historia

Wszystko zaczęło się w 1980 roku, kiedy to pan Stanisław Kubit zakupił i zmodernizował budynek gospodarczy w miejscowości Kosowo w gminie Mrocza w powiecie Nakielskim i założył przedsiębiorstwo "Wytwarzanie artykułów w zakresie tworzyw sztucznych". Od początku w organizację firmy i jej rozruch włączył się jego syn-Karol Kubit.

Firma zajęła się produkcją zabawek, drobnych akcesoriów gospodarstwa domowego, przyborów szkolnych itp. Następnym etapem była produkcja pierwszych kształtek instalacji sanitarnych, a także puszek podtynkowych do instalacji elektrycznych. Pozyskiwanie surowca do produkcji stanowiło wówczas niezwykle trudne zadanie. Jego głównym źródłem był przemysł spożywczy (odpady produkcyjne z polistyrenu i polipropylenu). Już wtedy wyroby sprzedawano na terenie całego kraju. Ciekawostki i przeboje handlowe (koło hula-hop, zwijarka do papierosów, zraszacz ogrodowy "Tańcząca stokrotka") oferowano z ogromnym powodzeniem również na jarmarkach: "Dominikańskim" w Gdańsku i "Solnym" w Kołobrzegu. Wprowadzenie do produkcji szerszej gamy kształtek w ramach współpracy ze Spółdzielnią Rzemieślniczą w Nakle nad Notecią przyczyniło się do ukształtowania profilu oferty handlowej przyszłego Akcesu.

Wzrastający po przemianach ustrojowych 1989 roku popyt na materiały instalacyjne dał impuls do założenia oddzielnego przedsiębiorstwa, które miało się specjalizować w obsłudze marketingowej i handlu wytwarzanymi przez "Kosplast" syfonami i kształtkami z polipropylenu. W 1991 roku trzej skromni panowie: Karol Kubit, Stanisław Guzek (właściciel Koschromu) i Henryk Kubalewski przystąpili z wiarą w powodzenie do spółki - zgłaszając do niej swój akces. Tym samym zawiązali Akces - spółkę cywilna, której siedziba mieściła się w Nakle nad Notecią przy Rynku.
Wówczas symbolem ich wspólnego zamierzenia została trój-kolorowa tęcza-pomost. W swoim pierwotnym kształcie logo funkcjonowało ponad 12 lat.

Po śmierci Henryka Kubalewskiego w firmie pozostało dwóch wspólników - Karol Kubit i Stanisław Guzek - dzieląc swój czas miedzy Akcesem, a swoimi pasjami: powietrzem i wodą, czyli lotnictwem i żeglarstwem.

Ciągły rozwój Spółki i ograniczenia logistyczne przyśpieszyły jej przeniesienie do nowej - obecnej siedziby przy ulicy Młyńskiej w Nakle nad Notecią. Firma dysponowała wówczas własnym transportem w postaci dwóch samochodów dostawczych.

 

 

 

Targi ISH 2013, Frankfurt, 12.-16.3.2013

 

Aktualności

 

 

Tutaj nabędziesz nasze produkty
Menu
Strona główna
O nas
Oferta
Aktualności
Dystrybucja
Kariera
Kontakt
Pomocne linki
Najczęściej zadawane pytania
Sieć dystrybutorów krajowych
Produkcja na zlecenie
Katalog produktów
Oferty pracy
Kontakt
Produkty Akces
Syfony zlewozmywakowe
Syfony umywalkowe
Syfony brodzikowe
Syfony wannowe
Złącza elastyczne
Redukcje
Kolanka
Mufy
Króćce
Rury
Trójniki
Kontakt

AKCES Sp. z o.o.
ul. Młyńska 12
89-100 Nakło nad Notecią
tel. +48 52 386 03 48
fax +48 52 385 34 70
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
http: www.akces.naklo.pl
NIP 558-10-01-712
REGON 091146419
ING Oddział w Bydgoszczy
82 1050 1139 1000 0090 3098 8365